Najlepsze place zabaw dla dzieci

Najlepsze place zabaw dla dzieci.Ekologiczne, kolorowe, przedstawiające ogromne konstrukcje lub gigantyczne zwierzęta to właśnie place zabaw 'MONSTRUM’

A oto przedstawiamy kilka wspaniałych placów zabaw z całego świata między inny właśnie place zabaw 'Monstrum’.Monstrum to właśnie  jedna z takich firm, która tworzy place zabaw z naciskiem na projektowanie, wyzwanie i bezpieczeństwo. Firma została założona w 2003 roku w Danii, przez artystyczne dusze Ole B. Nielsen i Christian Jensen, którzy spotkali się w duńskim teatrze świata, w którym wspólnie zbudowali scenografię. Monstrum uwierzyli, że plac zabaw musi być odbiciem świata.

Studio Krajobraz tworzy projekty ogrodówprojekty tarasów oraz projekty zieleni publicznej

Kiedy patrzy się na cały świat jest on pełen kolorów. Drabinki, platformy, rakiety kosmiczne, łodzie podwodne, gigantyczne muszle ślimaka, głowy klauna, konia trojańskiego, wielkie mrówki czy pająki. Place zabaw dla dzieci powinny być przede wszystkim wyzwaniem. Najlepsze place zabaw mają jasno określoną grupę docelową dzieci lub wydzielone miejsce do zabawy. Na jednym końcu są bardzo małe dzieci potrzebują bezpieczeństwa, bliskości rodziców i małych wyzwań, a dzieci w wieku szkolnym, na drugim końcu. Małe dzieci są inspirowane i napędzane patrząc na umiejętności większych dzieci i potencjał starszych.Monstrum projektuje też specjalne place zabaw dla dzieci niepełnosprawnych. Wymaga to od nich  gruntownej wiedzy o poszczególnych utrudnieniach, ale projektując plac zabaw starają się aby był on dostępny  ogólnie dla wszystkich  jak to tylko możliwe.Wszystkie ich place zabaw spełniają wymagane przepisy dotyczące bezpieczeństwa na placu zabaw jak również są ekologiczne. Wszystkie urządzenia na placu zabaw są wykonane z drewna z modrzewia syberyjskiego i sklejki brzozowej. Urządzenia które są w ciągłym kontakcie z gruntem są wykonane z drewna robinii, które wyróżnia się bardzo dużą wytrzymałością. Nawet malowanie urządzeń odbywa się za pomocą farby na bazie wody do konserwacji drewna. W 2014 r. 'Monstrum’  zostali już nominowani do niemieckiej nagrody dizajnu.

-Parque Gulliver, Valencia, commissioned in 1990, designed by Sento Llobell

-A public park in Kristineberg, Stockholm, Sweden, designed by MONSTRUM

-Nishi Rokugo Koen (Tire Park), with over 3,000 tires of varying sizes, Tokyo, Japan

-The Spire Playground of Copenhagen, the winner of Danish Design Award in 2012, designed by MONSTRUM

-Buga 05 playground in Munich, Germany, designed by Rainer Schmidt Landschaftsarchitekten, 2005

-The Monster in Bispeparken, Copenhagen, Denmark, designed by MONSTRUM

Nasze konto na FaceBooku – zapraszamy po nasze inspiracje. Można też w ten sposób skontaktować się z nami.

Studio Krajobraz tworzy projekty ogrodówprojekty tarasów oraz projekty zieleni publicznej