Projekt zagospodarowania terenu – ogród Ambasadora Danii

Projektowanie i wykonanie ogrodów jest jedną z naszych najlepiej rozwiniętych specjalizacji. Szczególnym wśród zleceń był projekt zagospodarowania terenu – ogród Ambasadora Danii. Koncepcja wymagała zapewnienia ogrodu dostosowanego do instytucji Państwowej, jaką jest ambasada. Zachowania komunikacji, bezpieczeństwa, bez strat dla efektu wizualnego i zachowaniu wysokiej klasy zagospodarowania terenu.

Główne motywy i materiały.

Projekt miał na celu zapewnienie stonowanego otoczenia, zachowującego ład, klasę i harmonie. Jednocześnie ogród musiał spełniać funkcje reprezentacyjne i być dostosowany wizualnie do charakteru budynku. W tym celu przewidziano nasadzenie krzewów również zimozielonych, dających do formowania. Przyjęto za motyw przewodni formę kulistą, co widać na zdjęciach. Łagodne, okrągłe formy są najbardziej przyjazne, są akcentem bez angażowania nadmiernego uwagi pracowników ambasady.

Aby stworzyć miejsce odpoczynku dla pracowników i gości w projekcie przewidziano kwadratowy taras z drewna, kameralnie umiejscowiony w narożniku działki. Taras stanowi też dodatkową przestrzeń do organizacji wydarzeń. jednocześnie zachowuje ciąg komunikacyjny z trawnikiem. Trawnik nie ma wzniesień i jest obsadzony trawą i krokusami. Został połączony z częścią zieloną ogrodu przez ścieżkę. Jest ona wykona z płyt wkomponowanych z lekkim rozstrzeleniem w powierzchnię trawnika. Ścieżka biegnie wokoło trawnika. Projekt zagospodarowania terenu - ogród Ambasadora Danii Lekkie rozstrzelenie elementów urozmaica spacer. Pomiędzy krzewami wpuszczono wyższe elementy kamienne, pełniące funkcje siedzisk utrzymane w ogólnej tonacji kolorystycznej budynku. W zakresie całości zieleni nasadzono pasami rośliny o zróżnicowanej wysokości, od traw i bylin, po krzewy i drzewa. W zakresie roślin kolorowych w projekcie uwzględniono azalie i krokusy. Przed wejściem przewidziano róże i tulipany należące do odrębnej grupy kolorystycznej i rodzajowej roślin kwitnących.

W projekcie uwzględniono też elementy małej architektury i tereny użytkowe. Np. parking połączony z dużym, wygodnym i funkcjonalnym patio za budynkiem, dla osób zmotoryzowanych, w tym strzyżony bukszpan.
Dodatkową zaletą jest możliwość sporządzania projektów i opisów w j. angielskim, co usprawniło projekt zagospodarowania terenu – ogród Ambasadora Danii.

Kontakt Studio Krajobraz
Zapraszamy Państwa do kontaktu:

Tel: 606553463, mi
mail: biuro@studiokrajobraz.pl
Nasze konto na FaceBooku