Projekt zieleni miejskiej

            Projekt zieleni miejskiej to szeroki zakres usług i terenów. Od parków, skwerów, przez deptaki, po wewnętrzne tereny osiedlowe i place zabaw. Szczególną kategorię na projekt zieleni miejskiej stanowi wewnętrzna zieleń budynków mieszkalnych i biurowców. Zieleń w osiedlach to estetyka, zgodne powiązanie zabudowy miejskiej z naturą oraz pozytywna atmosfera zamieszkania i wsparcie trybu pracy. Zieleń osiedlowa zapewnia wyciszenie miejskiego zgiełku, dostarcza czystego powietrza oraz zapewnia warunki do aktywności i odpoczynku zarazem.Projekt, wizualizacja i wykonanie.

            Nasi projektanci zieleni i architekci krajobrazu dokładają starań, by dostosować projekt zieleni miejskiej do potrzeb użytkowników, a zarazem sprostać wymaganiom klientów. Nasze biuro cechuje dbałość o szczegóły. Przestrzeń projektujemy dla wymagających klientów, dlatego projekt zieleni miejskiej zakłada ciekawe formy i współgrające połączenia nawierzchni z zielenią. Projektujemy i wykonujemy ogrody przy rezydencjach miejskich (również za granicą, np ogród rezydencji pod Moskwą), skwerytarasy, place zabaw i miejsca rekreacji. Tworzymy też kameralne i klimatyczne ogródki przy mieszkaniach na parterze. Projekt zieleni osiedlowej w częściach wspólnych zakłada bezpieczeństwo i relaksującą atmosferę. Staramy się podkreślić charakter osiedla i dostosować teren do potrzeb mieszkańców i wymogów klienta. Oferujemy pielęgnację terenów zewnętrznych i elementów zieleni wewnątrz budynków. Tworzymy projekty zieleni publicznej dla inwestorów i deweloperów.

 Projekt zieleni miejskiej – główna idea Architekt krajobrazu

Podstawowym wymogiem jaki musi spełniać projekt zieleni miejskiej jest dogodna organizacja przestrzeni dla jej użytkowników i kultywacja roślinności. Zagospodarowanie powinno być atrakcyjne, funkcjonalne, estetyczne, harmonijnie skomponowane ze środowiskiem zarówno zastanym w lokalizacji jak i okolicznym. Powinno tworzyć ład i spełniać wymogi bezpieczeństwa. Dlatego dbamy o najwyższą dostępną jakość materiałów, kondycję roślin, walory wizualne, aby teren -zależnie od życzenia klienta- prezentował się znakomicie w każdej porze roku (np. gatunki zimozielone, lub naprzemiennie kwitnące) i o każdej porze doby (np. elementy oświetlenia ukazujące po zmroku drugie oblicze terenu).

Pielęgnacja zieleni 

Żaden teren bez odpowiedniej pielęgnacji nie nie zachowa swojej funkcjonalności i urody. Świadczymy usługi pielęgnacji zieleni dla właścicieli oraz administratorów biurowców, osiedli mieszkalnych, budynków usługowych wewnątrz których znajdują się rośliny. Zieleń we wnętrzach , podobnie jak zieleń otaczająca zabudowę, ma za zadanie przede wszystkim podnieść wartość otaczającej przestrzeni.

W projektach uwzględniamy oświetlenie terenów, akcesoria, np. ławki, kosze, oraz miejsca użyteczności np. tarasy, place zabaw, strefy fitness oraz elementy techniczne, np. drenaże i ciągi komunikacyjne, np. alejki itp.

Architekci krajobrazuKONTAKT
Tel: 606553463
mail: biuro@studiokrajobraz.pl
Nasze konto na FaceBooku