Projekt zieleni na osiedlu przy ulicy Kieleckiej

Projekt zieleni na osiedlu przy ulicy Kieleckiej.

Przedstawiamy projekt zieleni na osiedlu wykonany dla osiedla przy ulicy Kieleckiej w Gdyni. Osiedle to znajduje się w zachodniej części Gdyni nieopodal rezerwatu Cisowa. Las ten widać z okien apartamentów znajdujących się na osiedlu. Można również podziwiać widoki na morze. Osiedla oferuje kameralny klimat składając się głównie z niskich budynków. Osiedle ma rodzinny charakter i tworzy zamkniętą i bezpieczną przestrzeń. Znajduje się w nim plac zabaw oraz przestrzeń przeznaczona do relaksu również dla osób dorosłych. Dodatkową atrakcję stanowią: strefa fitnes, siłownia oraz sauny dostępne tylko dla mieszkańców. W okolicy znajduje się również centrum handlowe. Kameralna atmosfera osiedla została dodatkowo podkreśla zielona przestrzeń znajdująca się między budynkami. Przestrzeń ta została wyłączona z ruchu kołowego.

Projekt zieleni na osiedlu – zieleń.

Na osiedlu zaplanowano różnorodną zieleń: wysoką oraz niską, kwitnącą przez cały rok. W części środkowej zaplanowano stworzenie zielonej wyspy. W tej części umieszczono również ławki oparte na murku zapewniające możliwość wypoczynku w cieniu roślin z widokiem na otoczenie osiedla.

Projekt zieleni na osiedlu – prezentacja.

W projekcie stworzono złudzenie optyczne na palisadach poprzez wprowadzenie polerowanej stali tworzącej efekt lustra. Stal ta została połączona z zielenią pnącą. Lustra zlokalizowane są naprzeciwko okien na parterze w budynku B2, dzięki zastosowaniu lekkiego przesunięcia odbijana jest część elewacji oraz część zieleni sąsiadującej.

Projekt zieleni na osiedlu – Komunikacja.

Ścieżki wytyczone w projekcie zostały utwardzone tworząc nawierzchnię pieszo jezdną. Biegną one w różnych kierunkach zapewniając łatwą komunikację między różnymi częściami osiedla. Skwer znajdujący się w części centralnej został umieszczony w obniżeniu terenu i został zaprojektowany z wykorzystaniem płyt poprzerastanych zielenią. Otaczają go krzewy, trzewa oraz trawy ozdobne. Na placu centralnym wyróżniają się geometryczne formy nawiązujące do estetyki całego osiedla. W części środkowej znajduje się również szerokie, swobodne przejście między schodami terenowymi. Jest tam również pochylnia dla niepełnosprawnych zapewniająca dostęp do placu wypoczynkowego.

Projekt zieleni na osiedlu – mała architektura. 

Na osiedlu dla wygody jego mieszkańców umieszczono ławki, kosze oraz stojaki dla rowerów.

Projekt zieleni na osiedlu – kontakt. 

W przypadku zainteresowania współpracą zapraszamy do kontaktu:

biuro@studiokrajobraz.pl