Projekty tarasów

Projekty tarasów.

Biuro architektury krajobrazu tworzy wyjątkowe projekty tarasów. Prezentujemy portfolio projektów tarasów i ogrodów: projekty ogrodów. Prezentowany projekt tarasu może być klasyfikowany nawet jako ogród na dachu. Całość projektu podzielono na strefę wypoczynku, strefę gotowania, miejsce spotkań, elementy komunikacyjne oraz separacyjne.

Studio Krajobraz tworzy projekty ogrodówprojekty tarasów oraz projekty zieleni publicznej

Projekty tarasów. Aranżacja tarasu wypoczynkowego.

W centralnej części utworzono strefę wypoczynku. Zaprojektowano tu palenisko umieszczone tak aby miejsce to było przedłużeniem kuchni i salonu. Element ten zamyka widok wygodnymi siedziskami i zielenią przysłaniającą widok. Strefa ta z dwóch stron została zamknięta zielenią. Użyto tu wysokich traw i drzewka. Proponowane drzewko to klon lub jabłoń. Po lewej pozostawiono otwarty widok na otoczenie. Utworzona tutaj strefa gotowania i grillowania wykorzystuje blat kamienny w obramowaniu z corten steel. Można tu ustawić grilla. Użyto tu nawierzchni kamiennej wydzielając w ten sposób to miejsce. Zadbano o szerokie przejścia zapewniając miejsce na rozstawienie dodatkowych krzeseł. Docelowe miejsce spotkań znajduje się pod altanką. Zastosowane tutaj wysokie trawy i byliny przesłaniają mało estetyczne elementy znajdujące się poza tarasem.

Projekty tarasów. Projekty tarasów ogrodowych.

W prezentowanej aranżacji tarasu zastosowano pnącza na elewacji i we wnękach powstałych po zabudowaniu wnęk szafami na rowery. Użyto drzewka soliterowego posadzonego w donicy o wysokości 70 cm. Drzewko to posadzono w otoczeniu traw i bylin na poziomie 30 cm.

Projekty tarasów. Kameralny taras.

Oprócz wysokich traw i bylin zastosowano donicę z zielenią i pnączami wspinającymi się na altanę. Uzyskano dzięki temu kameralny taras osłonięty całkowicie od sąsiadów. Jednocześnie projekt tworzy wrażenie przestronności i otwartości.

Kontakt.

Pracownia Studio Krajobraz:
e:biuro@studiokrajobraz.pl
tk: 606 55 34 63
pracownia/adres do korespondencji:
Warszawa 02-776
Ul. Indiry Gandhi 35 l. 16

siedziba:
Belsk Duży 05-622
ul. Jana Kozietulskiego 39

Nasze konto na FaceBooku – zapraszamy po nasze inspiracje. Można też w ten sposób skontaktować się z nami.

Architekt krajobrazu Warszawa: Studio Krajobraz tworzy projekty ogrodówprojekty tarasów oraz projekty zieleni publicznej