Projekt osiedla – Osiedle przy ulicy Kopernika.

Projekt osiedla – Osiedle przy ulicy Kopernika w Kwidzyniu.

Projekt osiedla – Koncepcja zagospodarowania terenu osiedla przy ulicy Kopernika ma za zadanie podkreślać wartość architektury budynków, oraz stanowić dużą wartość dla użytkowników osiedla już w pierwszych latach jego użytkowania. Kompozycja elementów zagospodarowania opiera się na geometrycznych kształtach, w które wpisana została zieleń. Projektowana zieleń ma bardzo naturalny charakter, a dobór gatunkowy sprawi, że będzie atrakcyjna przez cały rok.

Projekt osiedla – komunikacja. 

Kompozycja placów pomiędzy projektowanymi budynkami B i D oraz A i C zamknięta została układem komunikacji, który prowadzi do wejść do budynków i pozwala dojść do projektowanej części z placem wypoczynkowym pomiędzy budynkami B i D i placem zabaw pomiędzy budynkami A i C. Nawierzchnię zaprojektowano częściowo jako chodniki z szarych płyt 40×40 cm, a częściowo z płyt wielkoformatowych poprzerastanych trawnikami. Ponadto główne place kompozycyjne otoczone zostały nasadzeniami traw ozdobnych oraz niskich krzewów i zieleni okrywowej zlokalizowanych na sztucznych skarpach.

Projekt osiedla – drzewa i rośliny.

Bardzo ważnym elementem pod względem estetycznym jest naturalna „ściana” wykonana z nasadzeń krzewów i drzew, osłaniająca garaże istniejące w płn. – wsch. narożniku projektowanego terenu. Zieleń w tym miejscu ma za zadanie stworzyć barierę a jednocześnie stanowić naturalną atrakcję dla użytkowników osiedla. Bezpośrednio przy opisywanych nasadzeniach zaprojektowany został kameralny plac otoczony bujnym zagajnikiem. Nawierzchnię na placu zaprojektowano z połączenia nawierzchni mineralnej i wielkoformatowych płyt betonowych o wym.120 x 22,5 x 3,5cm.

Dopełnieniem całości jest zieleń wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych w formie zróżnicowanych grup krzewów, roślin okrywowych i drzew. Zaprojektowane nasadzenia na całym terenie projektowym będą stanowić atrakcyjną kompozycję przez cały rok.

Projekt osiedla – ukształtowanie ternu.

Ponadto projekt uwzględnia częściową zmianę ukształtowania poprzez wprowadzenie sztucznych skarp i nasypów ziemnych pomiędzy budynkami A,B,C,D i E.

Nasze prace podzieliliśmy na dwie kategorie: projekty ogrodów i projekty zieleni publicznej – zapraszamy do zapoznania się z nimi.

 Studio Krajobraz tworzy projekty ogrodówprojekty tarasów oraz projekty zieleni publicznej