Projekt zieleni osiedla przy ulicy Portowej w Gdyni.

Projekt zieleni osiedla przy ulicy Portowej w Gdyni.

Przedstawiamy projekt zieleni osiedla przy ulicy Portowej w Gdyni. Osiedle to znajduje się w południowo wschodniej części Gdyni i położone jest niedaleko morza. Osiedle znajduje się między ulicami Portową i Tadeusza Wendy.

Projekt zieleni osiedla. Założenie projektowe.

Założeniem projektowym było zagospodarowanie głównego dziedzińca w budynku mieszkalno usługowym przy ul. Portowej w Gdyni. Dziedziniec znajduje się na 1. poziomie, w związku z czym uwzględniono techniczne aspekty projektu oraz dobór i posadowienie roślinności. Układ zaprojektowanych już wcześniej ogródków prywatnych oraz wejścia do budynków narzuciły ogólny zarys kompozycji, która opiera się na stworzeniu sieci połamanych, geometrycznych linii pokazanych w nawierzchni. W centralnej części głównego dziedzińca wyróżnia się drewniana nawierzchnia wraz z geometrycznymi kwaterami oraz donicami na roślinność, które  pokryte zostały tym samym rodzajem drewna. Zieleń została dobrana w taki sposób, by uzyskać efekt naturalnego przejścia między surową strukturą nawierzchni a miękkim obrazem zieleni.

Projekt zieleni osiedla. Otoczenie osiedla.

Na sąsiednim dziedzińcu zaplanowano plac zabaw wyłożony nawierzchnią piaszczystą, natomiast w pobliżu zaprojektowano drewniane ławeczki, ułożone w różnych kierunkach, zgodnie z liniami kompozycyjnymi.
Na wschodnim dziedzińcu, w pobliżu fitness zlokalizowany jest drewniany podest oraz niewielkie schody terenowe, które pełnią funkcję rekreacyjną oraz powiększają powierzchnię użytkową siłowni.
Ogródki prywatne zostały oddzielone od placów publicznych żywopłotami z laurowiśni ujętymi w betonowe ramy, dzięki czemu łatwiej będzie utrzymać ich regularny kształt. Dodatkowo z każdego ogródka zaplanowano furtkę z możliwością bezpośredniego wyjścia na dziedziniec.

Projekt zieleni osiedla. Zieleń. 

Wśród projektowanych drzew możemy wyróżnić świdośliwę Lamarcka o niezwykłym pokroju, przebarwiającą się na jesień na czerwono oraz brzozę pożyteczną w odmianie 'Doorenbos’ o ażurowej luźnej koronie oraz wzniesionych pędach.

Studio Krajobraz tworzy projekty ogrodówprojekty tarasów oraz projekty zieleni publicznej

W przypadku zainteresowania współpracą zapraszamy do kontaktu. Zapraszamy do obejrzenia portfolio naszych prac, które podzieliliśmy na dwie części: Projekty ogrodów i projekty zieleni publicznej.