Projektowanie placów zabaw

Place zabaw to szczególne tereny do zaprojektowania. Są integralnymi obszarami zielonych terenów publicznych, lub osobnymi projektami umieszczonymi w roślinnym otoczeniu. Obydwa warianty wymagają dołożenia specjalnej dbałości o bezpieczeństwo i ład w zaprojektowanym obszarze. Dlatego w projektowanie placów zabaw dla dzieci wkładamy wiele wysiłku, zaangażowania i uwagi. Przy zachowaniu pełnego profesjonalizmu w projektowaniu i wykonaniu obszaru, nie zapominamy o dziecięcych fascynacjach, które pozostały głęboko w duszach naszych architektów krajobrazu. Praca ze środowiskiem i w naturalnym zielonym otoczeniu pomaga naszym projektantom zachować tę cenną cechę. Dzięki niej łatwiej rozumiemy potrzeby małych mieszkańców i spełniamy ich marzenia z nieukrywaną radością. Szczęśliwe, bezpieczne i rozwijające się dzieci mieszkańców są dla nas istotną wartością.

Co uwzględnia nasze projektowanie placów zabaw?

Zwracamy uwagę na odpowiedni dobór materiałów, bezpiecznych, wysokiej jakości, odpornych na użytkowanie, w kolorystyce atrakcyjnej dla najmłodszych i dobrze komponującej się. Poza dobraniem ciekawych urządzeń do zabawy i rekreacji, mamy na uwadze, by były harmonijnie wkomponowane i pozwalały opiekunom i rodzicom mieć nieutrudnione baczenie na pociechy. Najbliższe otoczenie placów zabaw projektujemy z uwzględnieniem małej architektury, np. koszy, żywopłotów, ścieżek i wyposażenia dla opiekunów i rodziców, np. ławek, tarasów, altan.
Tworzymy projekty zieleni publicznej dla inwestorów i deweloperów. To radosne miejsce edukacji i rekreacji ma być otoczone zdrową i przyjazną zielenią. Oswajać dzieci z przyrodą i umożliwiać poznawanie jej przy zabawie, np. przez obserwacje kwiatów, czy owadów. Ma również wspomagać Rodziców w wychowaniu maluchów.


Nasz architekt przyjedzie na miejsce, sporządzi plan i wycenę. Przeprowadzi też rozeznanie w dostępnych gatunkach roślin i liczbie dostępnych sztuk do projektu. Biuro zapewni stały, bezpośredni kontakt z klientem i miłą, rzetelną współpracę.

Plac zabaw dla dzieciProjektowanie placów zabaw
– w założeniu naszego biura- ma być ciekawym i dobrze zorganizowanym
miejscem aktywnych zabaw, rekreacji i edukacji.
Miejscem, gdzie zacieśniają się więzi rodzinne.

           Współpracujemy z architektami osiedli, tworząc spójne projekty budowli i terenów zielonych. Pracują dla nas znakomici i wykształceni projektanci zieleni, którzy dokładają wszelkich starań by spełnić oczekiwania klienta.


W projektach uwzględniamy również oświetlenie terenów,
akcesoria, np. ławki, kosze, oraz miejsca użyteczności np. tarasy, place zabaw,
strefy fitness oraz elementy techniczne, np. drenaże i ciągi komunikacyjne, np. alejki itp.

Architekci krajobrazuKONTAKT
Tel: 606553463
mail: biuro@studiokrajobraz.pl
Nasze konto na FaceBooku