Projekty ogrodów domowych – biuro architektury krajobrazu.

Projekty ogrodów domowych.

Studio Krajobraz tworzy projekty ogrodów dostosowanych do potrzeb naszych klientów. Tworząc piękne ogrody pamiętamy również o ich użyteczności. Projekty powstają po przeprowadzeniu długich rozmów z ich przyszłymi użytkownikami. Dzięki temu tworzone ogrody są dostosowane do stylu życia ich przyszłych mieszkańców. Nasze prace podzieliliśmy na dwie kategorie: projekty ogrodów i projekty zieleni publicznej – zapraszamy do zapoznania się z nimi. Poniżej prezentujemy jeden z naszych projektów ogrodów. Jest to projekt dla ogrodu, który również ma być wykorzystywany do aktywności fizycznych dla małych i dużych użytkowników tego zielonego terenu.

Studio Krajobraz tworzy projekty ogrodówprojekty tarasów oraz projekty zieleni publicznej

Projekty ogrodów domowych – Rośliny:

Zastosowano nasadzeń wierzb poza ogrodzeniem działki. Rabaty umieszczone w drugim rogu zostały obsadzone trawami ozdobnymi nawiązującymi do kwater w ogrodzie owocowym. Zastosowano również regularne nasadzenia drzew na pniu, które rozsypują się w kierunku rzeki. Zastosowano również kwatery bylinowe ograniczone żywopłotami na zakończeniu osi domu. W bocznej części ogrodu umieszczono ogród kwaterowy owocowy/warzywny/ziołowy. Kwatery lawendowe znajdujące się w centralnej części ogrodu ograniczone zostały żywopłotem z bukszpanu. W bocznej części ogrodu zastosowano nasadzenia rododendronów na różnych wysokościach.

Projekty ogrodów domowych – Taras i dom:

Na tarasie zaproponowano drzewka umieszczone w donicach. Dom otoczono rabatami z hortensjami, ogrodem kwaterowym z drzewkiem w donicy posadzonym w osi wjazdu, rabatami różanymi oraz drzewkami w donicach ustawionymi na trawniku.

Projekty ogrodów domowych – Ludzie:

W jednym z rogów umieszczono boisko do piłki siatkowej. W bocznej części ogrodu umieszczono obszar przeznaczony dla najmłodszych użytkowników i ich gości. Jest nim plac zabaw gdzie można w nim umieścić np. piaskownicę lub zjeżdżalnie. W przeciwległym rogu umieszczono plac wypoczynkowy umieszczony pod drzewem oraz drugi plac wypoczynkowy umieszczony między drzewami. Utworzono aleję wjazdową otoczoną żywopłotami i drzewami wysokopiennymi o kulistej koronie.

 

Studio Krajobraz tworzy projekty ogrodówprojekty tarasów oraz projekty zieleni publicznej

 

Nasze konto na FaceBooku – zapraszamy po nasze inspiracje. Można też w ten sposób skontaktować się z nami.