Zagospodarowanie terenu osiedla Sopot

Zagospodarowanie terenu osiedla Sopot – osiedle przy ul. Okrzei w Sopocie

Zagospodarowanie terenu osiedla Sopot: Projekt zieleni dla osiedla przy ul. Okrzei w Sopocie to przykład na zagospodarowanie terenu osiedla z dbałością o każdy szczegół. Przestrzeń ta została zaprojektowana dla wyjątkowych klientów, dlatego też projekt architektury krajobrazu zakłada wyjątkowe formy nawierzchni jak i małej architektury przeplatające się z zielenią. Zagospodarowanie terenu osiedla przy ul. Okrzei w dużej części zajmują ogródki przy mieszkaniach znajdujacych się na parterze, które oddzielono za pomocą zimozielonych żywopłotów. Pozostała część terenu to część wspólna w której zaproponowano ciekawą formę architektoniczną.

W zaproponowaną formę przestrzenną wpisano nasadzenia zieleni w zwartych grupach, w wielu przypadkach ciętych w geometryczne nieregularne formy. Zaproponowane formy są nietypowe ale zarazem eleganckie tworzące wyjątkowe zagospodarowanie terenu osiedla. W części centralnej znajduje się dziedziniec, który jest powyżej otaczającego terenu. Znajdują się tam fragmenty trawnika oraz duża donica z drzewem soliterowych, której brzeg służy jako ława do wypoczynku dla mieszkańców. Ponadto rozmieszczone zostały nasadzenia drzew na geometrycznych wzniesieniach które uzupełniają całość kompozycji.

Aktyność

W zagłębieniu terenu zlokalizowano natomiast strefę fitness z towarzyszącym tarasem wypoczynkowym. Zejście do tej strefy oprócz schodów komunikacyjnych zaprojektowano jako system tarasów kamienno-drewnianych służących do wypoczynku w bliskim sąsiedztwie zieleni. Całość kompozycji widoczna będzie z placyku znajdującego się nad krawędzią schodów dlatego też zadbano aby była to ciekawa grupa roślin, poprzeplatana z tarasami ze szlachetnych materiałów jakimi są kamień i drewno. Materiały jakie wkomponowano w zagospodarowanie terenu osiedla charakteryzują się bardzo dobrą jakością i wytrzymałością. Na nawierzchniach zastosowano kamień naturalny – granit o bardzo jasnej kolorystyce i drobnym uziarnieniu. Taras wypoczynkowy przy strefie fitness wykonano z drewna egzotycznego. Dobór roślin jaki wpleciono w zagospodarowanie terenu osiedla przy Okrzei, skomponowany został w taki sposób aby był atrakcyjny cały rok. Dlatego też wykorzystano dużo gatunków zimozielonych do formowania aby także zimą, mieszkańców cieszyły zimozielone formy roślinne.

Zapraszamy też na naszą stronę na fb:

https://www.facebook.com/projekt.ogrodu/