Projekt zagospodarowania terenu – Nocznickiego

Projekt zagospodarowania terenu – Nocznickiego – główny zamysł.

To przede wszystkim sprawna komunikacja i połączenie bezpieczeństwa i funkcjonalności z urodą zieleni miejskiej. Ciągi komunikacyjne, takie jak ścieżki, place, droga pożarowa są nieinwazyjnie obsadzone roślinnością, przy zachowaniu wygody i dostępności terenu. Projekt zagospodarowania terenu – Nocznickiego w części dot. zieleni publicznej przewiduje zagęszczenia zieleni jako główne elementy, jak i tereny użytkowe, jak place z zielenią spajającą je z pozostałą częścią terenu.

Otoczenie budynków i część wewnętrzna osiedla – projekt zieleni.Projekt zagospodarowania terenu – Nocznickiego

Budynki są nasadzeniem z krzewów, które tworzy naturalne obramowanie całości terenu. Dużą powierzchnię zielonej stanowi trawnik. Pozostała część terenu zagospodarowana została nasadzeniami pasów roślinności o zróżnicowanej wysokości, przeważnie krzewów.

Wewnątrz terenu, między budynkami zaprojektowano mały plac użytkowy z zielenią. Wykonany z nawierzchni betonowej, poprzecinany trawnikami i żywopłotami. Plac centralny wykonano również z płyt betonowych o geometrycznych kształtach, wpuszczonych w trawnik. Plac centralny poprzerastany jest w kilku miejscach trawnikiem. Przy placu centralnym znajduje się kompozycja z roślin o różnej wysokości nasadzeń z drzewami. Przy granicy terenu zaplanowano stopniowo zagęszczający się zagajnik. Wolny narożni terenu zamknięty budynkiem został przeznaczony pod plac zabaw połączony z placem wypoczynkowym. Ten element dodatkowo w planach jest otoczony strefą buforową, stworzoną z krzewów i drzew. Obydwa place wzdłuż kluczowych fragmentów jego granic mają przewidziany żywopłot.

W Projekt zagospodarowania terenu – Nocznickiego nasza pracownia architektury krajobrazu włączyła również elementy maskujące, takie jak np. pergola maskująca kraty wentylacyjne. Wzdłuż ściany budynku biegnie droga pożarowa wykonana z mieszanej nawierzchni, w części z agregatu. Całość terenu połączona jest siecią ścieżek ułatwiających komunikację między budynkami i po terenie.

Kontakt Studio Krajobraz
Zapraszamy do kontaktu.

Tel: 606553463
mail: biuro@studiokrajobraz.pl
Nasze konto na FaceBooku