Projektowanie terenów zielonych

Projektowanie terenów zielonych to przede wszystkim usługa i modyfikacja przestrzeni. Pełni też funkcję ochrony naturalnych walorów miejscowych. Wiąże 3 fundamentalne dziedziny: architekturę, urbanistykę i planowanie przestrzenne. Wymaga też zmysłu artystycznego i zawodowej znajomości botaniki. Kształtuje estetykę i funkcjonalność otoczenia zielonego na potrzeby człowieka. Projekty powinny uwzględniać zastane uwarunkowania naturalne, np. rzeźbę terenu, roślinność, glebę, klimat, budowle i historyczny rys. Również kulturę regionu i potrzeby mieszkańców. Istotnym czynnikiem są możliwości, jakie oferuje teren dla architektów zieleni.

Projektowanie terenów zielonych – założenia i cele.

Ma na celu uporządkowanie terenu, często jego rewitalizację, lub przywrócenie do stanu półdzikiego jeśli jest taka potrzeba. Jednak przede wszystkim ma wprowadził ład i harmonię, stworzyć przyjazne, wygodne i bezpieczne otoczenie dla człowieka.

Nasze biuro ceni sobie  dbałość o szczegóły, jakość wykonania i zadowolenie klienta. Projektujemy dla wymagających klientów, dlatego projektowane zagospodarowanie terenu zakłada oryginalne formy i połączenia technologii nawierzchni z zielenią roślin. Projektujemy i wykonujemy ogrody i skwery, tarasy, place zabaw i tereny rekreacyjne. Tworzymy ogródki przy mieszkaniach i ogrody przydomowe. Nasz projektant zieleni podkreśli charakter zarówno osiedla jak i ogródka oraz dostosuje zagospodarowanie terenu do potrzeb użytkowników i wymagań klienta. Oferujemy również pielęgnację terenów i zieleni wewnątrz budynków.

Świadczymy również usługi nadzorów autorskich nad wykonywanymi inwestycjami i przeprowadzamy Projektowanie terenów zielonychinwentaryzacje zieleni dla nowo powstających inwestycji. Tworzymy projekty zieleni publicznej dla inwestorów i deweloperów. Nasz projektant przyjedzie na miejsce, sporządzi plan i wycenę. Przeprowadzi też rozeznanie w dostępnych gatunkach roślin i liczbie dostępnych sztuk do projektu. Biuro zapewnia stały, bezpośredni kontakt z klientem i miłą, rzetelną współpracę.

Projektowanie terenów zielonych to nasza pasja i zawód. Trudno o lepsze połączenie. Wykonujemy projekty dla klientów z całej Polski. Cieszymy się szczególną sympatią i uznaniem w stolicy i na wybrzeżu. Przyjmujemy zlecenia również z zagranicy. Wykonujemy projekty stałego zagospodarowanie, jak również tymczasowej organizacji przestrzeni.


Zapraszamy do zapoznania się z portfolio podzielonym – dla Państwa wygody- na kategorie:
projekty ogrodów,
projekty zieleni publicznej

mini logo KONTAKT
Tel: 606553463
mail: biuro@studiokrajobraz.pl
Nasze konto na FaceBooku