Projektowanie krajobrazu

Architektura krajobrazu sięga czasów starożytnych. W Egipcie, na Dalekim Wschodzie, w Cesarstwie Rzymskim kształtowano otoczenie przez tworzenie ogrodów. Współcześnie projektowanie krajobrazu jest dyscypliną użytkową, która bezpośrednio kształtuje przestrzeń życiową człowieka. Głównie za pomocą roślinności. Wykorzystuje też elementy wodne, małej architektury i instalacji technicznych oraz oświetlenia. Projekty powinny uwzględniać zastane uwarunkowania naturalne, np. rzeźbę terenu, roślinność, glebę, klimat, budowle i historyczny rys. Również kulturę regionu i potrzeby mieszkańców. Istotnym czynnikiem są możliwości, jakie oferuje teren dla architektów zieleni. Projektowanie krajobrazu jest przede wszystkim usługą i modyfikacją terenów zielonych. Pełni tez funkcję ochrony naturalnych walorów miejscowych. Wiąże 3 fundamentalne dziedziny: architekturę, urbanistykę i planowanie przestrzenne. Wymaga też zmysłu artystycznego i zawodowej znajomości botaniki. Kształtuje estetyczność i funkcjonalność otoczenia zielonego na potrzeby człowieka.

Projektowanie terenów zielonych terenu osiedla przy ul. ChrzanowskiegoNasi projektanci zieleni i architekci odebrali solidne wykształcenie, głównie w renomowanych państwowych uczelniach. Projektujemy, realizujemy, nadzorujemy wykonanie, inwentayzujemy i pielęgnujemy tereny. Tworzymy elementy zieleni dla biur i placówek, projekty zieleni miejskiej, skwerów, placów osiedli, w tym terenów rekreacyjnych. Współpracujemy z architektami osiedli, tworząc spójne projekty. Dokładamy starań, by sprostać oczekiwaniom klienta. Zapewniamy stały kontakt z klientem i profesjonalne prowadzenie projektu, wraz z opcjami dodatkowymi, np. wizualizacją. Nasi architekci krajobrazu tworzą projekty stałe, np. teren osiedla przy ul. Chrzanowskiego, jak i tymczasowe instalacje, np. zagospodarowanie terenu parkingu w Gdyni dla celów promocyjnych.

Usługi projektowe i wykonawcze. Od wizualizacji, przez zamówienie materiałów i wykonanie, po nadzór wykonawczy i pielęgnację roślin. Studio Krajobraz

Nasze biuro ceni sobie  dbałość o szczegóły, jakość wykonania i zadowolenie klienta. Projektujemy dla wymagających klientów, dlatego projektowane zagospodarowanie terenu zakłada oryginalne formy i połączenia technologii nawierzchni z zielenią roślin. Projektujemy i wykonujemy ogrody i skwery, tarasy, place zabaw i tereny rekreacyjne. Tworzymy ogródki przy mieszkaniach i ogrody przydomowe. Nasz projektant zieleni podkreśli charakter zarówno osiedla jak i ogródka oraz dostosuje zagospodarowanie terenu do potrzeb użytkowników i wymagań klienta. Oferujemy również pielęgnację terenów i zieleni wewnątrz budynków.


Zapraszamy do zapoznania się z portfolio podzielonym – dla Państwa wygody- na kategorie:
projekty ogrodów,
projekty zieleni publicznej

mini logo KONTAKT
Tel: 606553463
mail: biuro@studiokrajobraz.pl
Nasze konto na FaceBooku